...
 

Oferta

Wykonujemy instalacje dla pojedynczych inwestorów: (apartamenty, mieszkania, rezydencje, domy, biura, sklepy). Jak również dla dużych firm budowlanych (osiedla, hale, bloki ).

Doradzamy w rozplanowaniu instalacji, znając potrzeby inwestorów, słuchamy sugestii i dostosowujemy daną instalacje do potrzeb Państwa.  Wiemy, że możecie mieć Państwo różne problemy odnośnie rozplanowania instalacji elektrycznej i teletechnicznej, dlatego my  chętnie dopasujemy się do Twoich potrzeb. Mamy profesjonalny sprzęt, dysponujemy najnowszymi technologiami, dlatego zapewniamy tylko bezpieczne, nowoczesne, oszczędne instalacje elektryczne. Wykonane instalacje są wykonywane profesjonalnie, dobierając odpowiednie zabezpieczenia, odpowiednio wydzielać obwody, ułożona estetycznie i wykonana funkcjonalnie zapewniając komfortowe korzystanie i bezawaryjność przez długie lata.

Satysfakcja naszych klientów jest dla nas najważniejsza.

Oferujemy usługi elektryczne, specjalizujemy się w wykonawstwie instalacji :

- instalacje elektryczne wraz z dokumentacją

- instalacje alarmowe  i  monitoring obiektów

- instalacje video domofonowe i telefoniczne

- instalacje teleinformatyczne, Internet                    

- instalacje telewizyjne TV-SAT

- instalacje nagłośnienia

- instalacje odgromowe

- instalacje przeciwpożarowe

- instalacje oddymiania

- montaż rozdzielni elektrycznych

- automatykę domowa, rolety , bramy wjazdowe

- oświetlenie zewnętrzne

- automatykę budynków inteligentnych

- usuwanie awarii elektrycznych

- sieci kablowe

- pomiary elektryczne

- montaż osprzętu elektrycznego ( kinkietów, halogenów, żyrandoli, gniazd, opraw, włączników, itd. )

- montaż urządzeń AGD (pralek, płyt elektrycznych, indukcyjnych, ceramicznych i grzewczych, itd.)

- montaż urządzeń RTV (anteny satelitarne i naziemne, montaż telewizorów, kin domowych, itd.)

Zakres naszych prac obejmuje także prace remontowe i modernizacyjne instalacji elektrycznych.

Gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług oraz konkurencyjne ceny. Udzielamy 10 letniej, pisemnej gwarancji na nasze instalacje elektryczne. Wystawiamy Faktury VAT.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

„ ELEKTRO-BUD „

PROFESJONALNE INSTALACJE ELEKTRYCZNE

mgr inż. Sebastian Wielowski

tel. 880 231 059

email  biuroelektrobud@onet.pl

elektryksebwielo@onet.eu

INSTALACJE ELEKTRYCZNE

 

Współczesne życie opiera się o technologie, które wymagają zasilania elektrycznego. Życie bez energii elektrycznej jest praktycznie nie możliwe, a funkcjonowanie przedsiębiorstwa czy tez domu bez prądu stało się niewyobrażalne nawet na krótką chwilę. Przerwa w dostawie energii, w wielu przypadkach przeliczana jest przez firmy na kilkutysięczne straty, to sprawia, że dobrze funkcjonująca instalacja elektryczna staje się sprawą priorytetową. Każde gospodarstwo domowe oraz wszelkiego typu zakłady przemysłowe, zarówno małe, jak i duże muszą posiadać przyłącze energetyczne oraz sieć instalacyjną.

 

Nasza firma pragnie przedstawić Państwu ofertę kompleksowych usług w zakresie projektowania, montażu, modernizacji i konserwacji instalacji elektrycznych. Pracujemy na najwyżej rozwiniętym technologicznie sprzęcie, używając materiałów najwyższej jakości w celu zapewnienia naszym klientom możliwie bezawaryjnego funkcjonowania instalacji, a stosując się ściśle do norm i zasad bezpieczeństwa gwarantujemy Państwu bezpieczne użytkowanie.

 

Nasi wykwalifikowani pracownicy posiadający wszelkie możliwe certyfikaty i uprawnienia z największą precyzją i starannością wykonają dla Państwa kompletne instalacje elektryczne, instalacje odgromowe, przyłącza energetyczne, oraz linie kablowe. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie działań branży elektrycznej i pomagamy w wyborze najlepszych rozwiązań inwestycyjnych w zakresie energetyki. Zajmujemy się także modernizacją istniejących już instalacji, dostosowujemy je do nowych potrzeb inwestycyjnych, oraz wykonujemy prace związane z konserwacją i serwisowaniem.

Stosujemy wysokiej jakości artykuły instalacyjne po rozsądnych cenach, a także sprowadzamy konkretne marki na życzenie klienta, w bardzo korzystnej cenie. Zapraszamy do pełnego zapoznania się z naszą ofertą zarówno tych indywidualnych jak i bardzo dużych firm deweloperskich. Obsługujemy nowo powstające inwestycje, a istniejącym proponujemy stałą współpracę na bardzo korzystnych warunkach. Pomagamy także we wszelkiego rodzaju doraźnych działaniach w razie poważnych awarii instalacji elektrycznych. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

 

INSTALACJE TV-SAT

Współczesne domy, hotele, pensjonaty oraz wiele firm i instytucji, posiadających co najmniej jeden odbiornik RTV , potrzebują poprawnie działającej instalacji telewizyjnej. W szczególności pensjonaty i hotele dbając o odpowiedni poziom swoich usług posiadają całą sieć instalacji telewizji cyfrowych, naziemnych, satelitarnych, gwarantując odbiorniki RTV w każdym z pokoi.

Bardzo ważną sprawą przy tak rozbudowanych instalacjach jest właściwy projekt, montaż, dostrojenie i konfiguracja wszystkich urządzeń, by zapewnić gościom idealny odbiór, bez awarii i zakłóceń. Równie ważny jest sposób ułożenia przewodów antenowych i rodzaj zastosowanych przewodów antenowych. Podobnie jest w domach wielomieszkaniowych i na nowoczesnych osiedlach domów jednorodzinnych, gdzie zarządcy zapewniają właścicielom mieszkań naziemne anteny zbiorcze i telewizję cyfrową. W tym przypadku właściwy projekt i indywidualne podejście do jego realizacji są kluczem do sukcesu i zadowolenia wszystkich mieszkańców. Jednorodzinne domy wymagają pełnej instalacji telewizyjnej, by zapewnić mieszkańcom odbiór programów w kilku pokojach na różnych kondygnacjach. Dzięki idealnie wykonanej przez nas instalacji RTV gwarantujemy niezakłócony odbiór programów telewizyjnych, oraz najnowsze rozwiązania technologiczne tej branży. Zapewniamy wykonanie oraz konserwację i serwis systemów anten cyfrowych, naziemnych i telewizji kablowych. Montując instalacje telewizyjne używamy precyzyjnych urządzeń pomiarowych do ustawienia anten oraz konfiguracji całego systemu tak, by zapewnić Państwu jego niezawodność i bezawaryjność.

Do realizacji zleceń stosujemy urządzenia oraz podzespoły najwyższej jakości i najlepszych marek na rynku, co daje gwarancję na trwały i niezakłócony odbiór programów i pozwala na optymalnie najlepiej dobrane konfiguracje sprzętu. Realizujemy wszystkie zlecenia, bez względu nas ich wielkość i zakres oraz idąc z duchem rozwoju techniki oferujemy najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Zapraszamy do kontaktu z nami!

 

SIECI KOMPUTEROWE I TELEFONICZNE

Nowoczesne technologie wymagają niejednokrotnie wprowadzenia do budynków zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych sieci komputerowych oraz skomplikowanych instalacji telefonicznych.

Instalacje komputerowe i telefoniczne są niezbędne w biurach, zakładach przemysłowych, hotelach, szkołach oraz wszystkich instytucjach publicznych. Urzędy, placówki prywatne i publiczne obecnie pracują na bardzo rozbudowanych sieciach teleinformatycznych. Podobnie mniejsze firmy, a nawet domy jednorodzinne wykorzystują instalacje teletechniczne. Dzięki sprawnej komunikacji między komputerami, oraz bezbłędnie zaprojektowanym liniom telefonicznym można przesyłać bądź przekazywać informacje nie ruszając się z miejsca.

Nasza firma oferuje wszystkim inwestorom kompleksowe usługi w zakresie montażu, modernizacji oraz konserwacji sieci komputerowych i telefonicznych. Wyposażamy prywatnych inwestorów, a także przedsiębiorstwa w wszelkiego rodzaju instalacje sieci komputerowych i telefonicznych.

W domach jednorodzinnych wykonywane są przemyślane instalacje teletechniczne umożliwiające w dzisiejszych czasach podpięcie każdego telewizora, dekodera, konsoli do gier, urządzeń do sterowania przez sieć, automatyki budynku, automatyki kotłowni zapewniając tym samym sterowanie urządzeniami przez sieć z dowolnego miejsca na świecie, a odpowiednio konfigurując telewizory i komputery w domu umożliwione jest przeglądanie na telewizorach zawartości komputerów, dysków sieciowych na których każdy domownik ma swoje zbiory filmów, zdjęć, muzyki.

Pracujemy na najlepszym sprzęcie oraz oferujemy najwyższej jakości i urządzenia składające się na cały system. Każdy system dostosowujemy indywidualnie do jego użytkowników i dlatego nasze działania przyniosą każdemu z Państwa najlepsze rezultaty bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zapraszamy do kontaktu z nami!

 

ALARMY I DOMOFONY

Domofon został wynaleziony dla pełnej wygody i bezpieczeństwa mieszkańców domów jedno i wielorodzinnych, oraz na osiedlach zamkniętych. Zapewnia on komunikację pomiędzy domem, a osobą stojącą za bramą. Dzwonek do drzwi nie wymaga już wyjścia na zewnątrz, a nawet odpowiadania na wezwanie. Dzięki kamerom jakie mają wideo-domofony widzimy najpierw gościa, po czym uznając go za niepożądanego możemy nie ujawniać się. Pozwala to na komfort prywatności, nawet dla mieszkańców dużych osiedli i zachowanie pełnego bezpieczeństwa bez konieczności wynajmowania ochrony.

Domofony i wideodomofony chronią nas przed natrętnymi domokrążcami i akwizytorami, oraz przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Do systemów domofonowych oferujemy Państwu systemy kontroli dostępu w pełnym zakresie, wraz z instalacjami alarmowymi i CCTV.

Realizujemy inwestycje w domach jedno i wielomieszkaniowych gwarantując fachowe doradztwo w dziedzinie zapewnienia ochrony i bezproblemowej komunikacji między domem, a furtką.

Proponujemy Państwu wykonanie pełnego zakresu działań związanych z wyborem systemów domofonowych i alarmowych, projektowaniem całej instalacji, montażem i serwisem oraz sezonową konserwacją sprzętu. Zapewniamy najnowszą technologię analogową i cyfrową oraz najlepszej jakości rozwiązania systemów dla każdej inwestycji, bez względu na jej wielkość.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

 

INSTALACJE ODGROMOWE

Jak niebezpieczne może być uderzenie pioruna w obiekt mieszkalny lub przemysłowy możemy przekonać się każdego roku w okresie letnich wyładowań atmosferycznych. Relacje telewizyjne z obszarów dotkniętych żywiołem ukazują katastroficzny obraz po przejściach burz. Wystarczy jeden piorun, by doprowadził on do zniszczenia całego dobytku. Najgroźniejszymi są głównie wyładowania iskrowe powodujące pożar, lub całkowite zniszczenie sprzętu elektrycznego znajdującego się w budynku. Instalacje odgromowe i instalacje uziemiające są w stanie uchronić budynek przed ogromnymi stratami. Zadaniem instalacji odgromowej jest przejęcie uderzenia pioruna, głównie niedopuszczenie do wyładowania bezpośrednio w budynek, oraz bezpieczne odprowadzenie ładunków elektrycznych najkrótszą drogą do ziemi, jednocześnie niedopuszczenie do wyładowań iskrowych mogących spowodować pożar lub wybuch. Instalacje odgromowe nie są obowiązkowe, jednak jak pokazują statystyki są one konieczne!

Oferujemy projekt i montaż na najwyższej jakości materiałach instalacyjnych. Posiadamy najlepszy sprzęt odgromowy: maszty odgromowe, uziom, iglice odgromowe, złącza kontrolne, uchwyty betonowe, uchwyty pod dachówkę, skrzynki kontrolne, drut odgromowy, bednarka. Posiadamy wszystko, co pozwala nam na kompleksowe wykonanie usług na budynkach jedno lub wielomieszkaniowych, na obiektach przemysłowych i wszelkiego rodzaju dużych obiektach państwowych i prywatnych. Proponujemy instalacje w wersji: ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, miedź, mosiądz, lakier, stal nierdzewna, aluminium.

Nasi wykwalifikowani pracownicy z największą precyzją i starannością wykonają dla Państwa pełne profesjonalne instalacje odgromowe wraz z protokołem pomiarowym. Instalacje są wykonane w sposób tak aby były jak najbardziej estetyczne dla budynku, praktycznie instalacje odgromowa nie widać. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie instalacji odgromowych i uziemiających oraz możliwie najszybszą realizację zleconych usług. Zajmujemy się także modernizacją istniejących już instalacji, dostosowujemy je do nowych potrzeb inwestycyjnych, oraz wykonujemy prace związane z konserwacją instalacji odgromowych.

Ofertę naszą kierujemy do wszystkich inwestorów indywidualnych, zarządców osiedli oraz właścicieli dużych firm deweloperskich.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania i wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

 

POMIARY ELEKTRYCZNE

Prąd elektryczny to coś czego nie widać, natomiast jego brak lub wadliwe funkcjonowanie jest zauważalne natychmiast. Nie można go skontrolować za pomocą któregokolwiek ze zmysłów, a to nie pozwala sprawdzić poziomu naszego bezpieczeństwa, ani stanu technicznego instalacji elektrycznej. Niewłaściwe napięcie w gniazdku może spowodować zniszczenie sprzętu wrażliwego na zmiany wartości prądu. W chwili, gdy zmiana napięcia niszczy sprzęt na terenie przedsiębiorstwa straty mogą być ogromne, liczone nawet w dziesiątkach tysięcy. Nikt nie może pozwolić sobie na takie szkody.

Aby zapobiec awariom i wszelkiego rodzaju nieszczęściom spowodowanym przez działanie wadliwej instalacji elektrycznej, konieczna jest fachowa pomoc. Wykonujemy pomiary na najlepszym i najczujniejszym sprzęcie pomiarowym, zatrudniając najlepszych specjalistów posiadających kwalifikacje zgodne z rozporządzeniem Urzędu Regulacji Energetyki.

Oferujemy:

- pomiary elektryczne

- pomiary skuteczności zerowania,

- rezystancji izolacji,

- wyłączników różnicowo - prądowych,

- natężenia oświetlenia i rezystancji uziemień.

Proponujemy Państwu wykonywanie sezonowych pomiarów, które zgodnie z Prawem Energetycznym muszą być przeprowadzone stosunkowo co 1 rok ,5 lat lub rzadziej niż 5 lat, w zależności od rodzaju instalacji i natężenia jej eksploatacji. Nasza firma oferuje kompleksowe, staranne i precyzyjne pomiary instalacji elektrycznych nowych oraz cykliczne, sezonowe kontrole instalacji istniejących, zapewniające właściwe działanie urządzeń oraz bezpieczeństwo ich eksploatacji.

Pragniemy przypomnieć, że obiekty przed oddaniem do użytkowania powinny być przebadane przez specjalistów, w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ewentualnego usunięcia powstałych niezgodności względem Prawa Energetycznego.

 

AUTOMATYKA BUDYNKU

Poszukujemy komfortu i technik czy rozwiązań, które mogą nam go dać, a automatyka budynku do tego celu nadaje się idealnie i nawet jeśli jej już nie stosujemy to wybierając instalacje do swojego domu czy firmy wybieramy je tak, aby dało się je potem szybko przekwalifikować czy podpiąć do systemu. Zdecydowanie automatyka budynku to dla większości firm standard, który pozwala na obniżenie kosztów i to czasami nawet o połowę, ponieważ zastosowanie tego systemu i wszystkich jego możliwości sprawia, że oszczędzamy energię i automatycznie obniżamy rachunki za nią. Dzieje się tak, dlatego, że nic nie potrzebnie się nam nie pali, ani nie cieknie, a wiadomo, że zarówno za wodę, gaz i prąd płacimy i to czasami bardzo dużo.

To właśnie automatyka budynku jest czymś, co nam przynosi najbardziej ekonomiczne rozwiązania tylko musimy dać im szansę, gdyż wiadomo, że nie wszystko nam się zwróci od razu. Na zwrot każdej inwestycji trzeba poczekać i czasami nawet kilkanaście miesięcy czy lat i tak też przez nas powinna zostać potraktowana automatyka budynku, która w instalacji i konfiguracji tradycyjnej instalacji nie jest najtańsza, ale może nam po upływie czasu przynieść znaczne korzyści.

Wykonamy dla Państwa automatykę urządzeń takich jak bramy wjazdowe, bramy garażowe, furtki wejściowe, oświetlenia podjazdów, oświetlenia ogrodów załączane automatycznie po zmierzchu pracujące w wydzielonych godzinach, automatykę urządzeń domowych klimatyzacji i ogrzewania, systemu alarmowego i systemu wideodomofonowego, automatykę nawadniania, automatykę instalacji wewnętrznych i zewnętrznych gniazd i oświetlenia, automatykę rolet. Ograniczeniem poprawy komfortu życia poprzez zautomatyzowanie jest jedynie Państwa wyobraźnia, Państwo przedstawiają pomysł a my go wykonujemy wykonując odpowiednie do użytkowanie skonfigurowanie instalacji i urządzeń. Posiadamy duże doświadczenie i proponujemy klientom rozwiązania automatyki już na etapie wykonywania okablowania instalacji elektrycznej.

 

INTELIGENTNY BUDYNEK

Inteligentne budynki wyposażone są w systemy integrujące wszystkie bądź wybrane instalacje znajdujące się w budynku. W skrócie oznacza to zastosowanie w budynku nie tylko standardowej instalacji elektrycznej, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, ale również zastosowania dowolnej ilości elementów elektronicznych integrujących te instalacje oraz pozwalających na komunikację urządzeń i odbieranie przez nie sygnałów z otoczenia.

Najczęściej integruje się instalację elektryczną, ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), rolet i żaluzji, bram garażowych i wjazdowych, nawodnienia ogrodu, wideodomofonową, alarmową (SSWiN), telewizji dozorowej (CCTV), audio i video, RTV/SAT, a także teleinformatyczną (komputerową i telefoniczną) i in.

Dzięki zastosowaniu automatyki budynkowej możliwe jest połączenie urządzeń pracujących niezależnie tak, by ułatwić Ci zarządzanie różnymi elementami w prosty i wygodny sposób. Zaprogramowane zdarzenia takie jak np. wyjście z domu, czy romantyczna kolacja umożliwią Ci uzyskanie wybranych przez Ciebie ustawień drzwi, rolet, bramy, oświetlenia czy muzyki w jednej chwili bez konieczności biegania i zastanawiania się czy coś nie zostało wyłączone czy zamknięte – wystarczy jeden przycisk i Twój dom zrobi wszystko za Ciebie.

Zostawiłeś otwarte okno, a w nocy zaczął padać deszcz? Śpij spokojnie twój dom zamknie je za Ciebie. Rano temperatura w Twojej łazience podniesie się, rolety się odsłonią. A gdy się obudzisz czekać na Ciebie będzie świeżo zaparzona kawa.

Brzmi jak bajka? Inteligentny budynek działa jak Twój lokaj. Najpierw musisz nauczyć go co ma robić, w różnych sytuacjach i jak reagować np. podczas ulewy, włamania awarii, czyli musisz dobrać najlepsze dla Ciebie ustawienia, które oczywiście możesz w każdej chwili zmienić. Później możesz już tylko cieszyć się swoim komfortowym domem.

Dom inteligentny to także dom bezpieczny dla Ciebie i twoich dzieci. To nie tylko połączenie instalacji alarmowej i monitoringu, ale także elektrycznej czy hydraulicznej. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że pęknięta rura zniszczy ci mieszkanie, czy niewyłączone żelazko spowoduje pożar, wychodząc z domu wszystkie te instalacje wyłączą się same. W przypadku sytuacji awaryjnej twój dom poinformuje cię o tym np. przez SMS, a także zadzwoni do odpowiednich służb.

Twój inteligentny dom pozwala Ci na zaoszczędzenie energii, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a przed wszystkim daj Ci komfort na jaki zasługujesz.